Vinder af Danmarks store Præmieskydninger i 2003
1 Lørdag d. 12 marts Strandager Skydecenter            
  Vinder Arne Larsen nr. 2 Brian S. Larsen  96/102 nr. 3 Allan dahl 95/101      
2 Lørdag d. 27 marts Vamdrup              
  Vinder Keld Rahbek nr. 2 Arne Larsen nr. 3 Jens Jørgen Schou  32/32        
3 Lørdag d. 29 marts              
  Vinder Jan Rasmussen nr. 2 Jan Jørgensen nr. 3 Finn Bagstrøm        
4 Skærtorsdag d. 17 april Ribe              
  Vinder Rasmus Vemmelund nr. 2 Keld Rahbek nr. 3 Poul Clausen 32/32      
5 Skærtorsdag d. 17 april Hjallerup            
  Vinder Karl Andersen nr. 2 Henning Larsen nr. 3 Per Thomsen        
6 Lørdag d. 19 april Holstebro              
  Vinder Jesper Hansen 48/49 nr. 2 Michael Nielsen 48/51 nr. 3 Allan dahl 48/52      
7 Mandag d. 21 april Gludsted jagtforening            
  Vinder Jan Rasmussen 78/81 nr . 2 Jan Jørgensen  77/83  nr. 3  Poul Clausen 76/81    
8 Mandag d. 21  april Vejen Mose            
  Vinder Keld Rahbek nr. 2 Thomas Michelsen nr. 3 Kent Jensen 24/24        
9 Lørdag d. 36 april  Bryrup -Them jagtforening          
  Vinder Arne Larsen nr. 2 Brian S. Larsen nr. 3 Jan Rasmussen Finale 5 mand skød 2 x 24 = 48/48  
10 Søndag d. 27 april Galgemark              
  Vinder Henrik Hansen 24/24 nr. 2 kim Pedersen 24/25 nr. 3 keld Rahbek 23/24      
11 Lørdag d. 10 maj Holstebro  D.F.F. 50 års  julibærum          
  Vinder Allan Dahl  77/81 nr. 2 Thomas Kristensen  77/81 nr. 3 Jens Ole Mathiasen 77/82    
12 Søndag d. 11 maj nodvestjysk jagtcenter            
  Vinder Brian S. Larsen 48/49 nr. 2 Allan Dahl 48/49 nr.3 Karl Andersen 48/50      
13 Fredag d. 16 maj  Assing jagtforening            
  Vinder Jens Ole Mathiasen nr. 2 Brian S. Larsen nr. 3 Thomas Kristensen  2 x 24 = 48/48  8 i omskydning
14 Torsdag d 29 Maj jagtcenter Nord Sæby            
  Vinder Karl Andersen nr. 2 Brian S. Larsen nr. 3 Henrik Jensen 32/32/  6 i omskydning    
15 Torsdag d. 29 maj Ballup jagtforening            
  Vinder Finn Bagstrøm nr. 2 Thomas Kristensen nr. 3 Kurt Friis 24/24 5 i omskydning    
16 Torsdag d. 5 juni Karup Flugtskydningscenter          
  Vinder Thomas Kristensen nr. 2 Karl andersen nr. 3  Jens Ole Mathiasen 32/32      
17 Torsdag  d. 5 juni Hvidebæk              
  Vinder Arne Larsen nr. 2 Allan Dahl nr. 3 Bruno Steensen 2 x 24 = 48/48  8 i omskydning    
18 Mandag d. 9 juni Langå              
  Vinder Thomas Kristensen 32/32 nr. 2 Karl Andersen nr. 3 Finn Bagstrøm 32/33      
19 Lørdag d. 14 juni Strandager Skydecenter            
  Vinder Arne Larsen nr. 2 Karl Andersen nr. 3 Kent Jensen nr. 4 Brian S. Larsen 2 x 24 = 48/48  
20 Søndag d. 22 juni Hjallerup              
  Vinder Henrik Jensen nr. 2 Karl Andersen nr. 3 Anders Jakobsen        
21 Søndag d. 22 juni Hedehusene - Fløng            
  Vinder Steen Hansen nr. 2 Jesper Kjep nr. 3 Jens Jørgen Schou 2 x 24 = 48/48      
22 Søndag d. 29 juni Lund              
  Vinder Keld Rahbek nr. 2 Kaj Meggers nr. 3 Thomas Kristensen 2 x 24 = 48/48 8 i Omskydning  
23 Lørdag d 5 juli Krogager              
  Vinder Glen Christiansen nr. 2 Allan Dahl nr. 3 Jesper Kjep     10 i omskydning       
24 Søndag d 6 juli Krogager Dm.              
  Vinder Jan Rasmussen 118/125 nr. 2 Rasmus Jakobsen  117/121 nr. 3 Vagn Gad Lauridsen 117/122  
25 Lørdag d. 12 juli Niløse              
  Vinder Jørgen Olsen 48/48 nr. 2 Bruno Steensen nr. 3 Ole Ravborg  47/48      
26 Søndag d. 27 juli Herning Års skydning Jægerforbundet        
  Vinder Allan Dahl nr. 2 Brian S. Larsen nr. 3 Leo kåstrup 40/40    7 i omskydning      
27 Lørdag d. 2  august Flejsborg skydecenter            
  Vinder Karl Andersen nr. 2 Vagn Jensen nr. 3 Hans Nielsen        
28 Søndag d. 3 august Vordingborg Dybsø            
  Vinder Arne Larsen nr. 2 Jesper Kjep nr. 3 jørgen Olsen 2 x 24 = 48/48       9 i omskydning    
29 Søndag d. 10 august Køge - Herfølge            
  Vinder Jørgen Jørgensen nr. 2 Bruno Steensen nr. 3 Frank Pedersen 2 x 24 = 48/48    
30 Søndag d.  23 august Kirke-Stillinge            
  Vinder Brian S. Larsen nr. 2 Frank Pedersen  48/48 nr. 3 Jens Jørgen Schou 47/48 5 i omskydning  
31 Søndag d.  24 august Herning Guntex            
  Vinder Jack Fabricius 120/120 nr. 2 Jørgen Olsen 119/120 nr. 3 Brian S. Larsen 119/123  7 i omskydning
32 Søndag d.  24 august Skovbo - Bæverskov jagtforening        
  Vinder Jørgen Jørgensen nr. 2 Jan Ovesen nr. 3 Carsten Nielsen  2 x 24 = 48/48      
33 Lørdag d. 30 august Moseby jagtforening            
  Vinder Karl Andersen nr. 2 Per Thomsen nr. 3 Jørgen Rasmussen        
      Rangliste over dem der vinder præmieskydninger  i Danmark 2003
Nr. Navn   1 plads 2 plads 3 plads
1 Arne Larsen Fyn 5 1 0
2 Karl Andersen Jylland 4 3 3
3 Keld Rahbek Jylland 4 2 1
4 Allan Dahl Fyn 3 2 0
5 Brian S. Larsen Fyn 2 6 2
6 Thomas Kristensen Jylland 2 2 2
7 Jan Rasmussen Jylland 2 3 0
8 Jørgen Jørgensen Sjælland 2 0 0
9 Jesper Kjep Sjælland 1 2 1
10 Finn Bagstrøm Jylland 1 2 0
11 Jørgn Erik Olsen Sjælland 1 1 1
12 Jens Ole Mathiasen Jylland 1 2 0
13 Henrik Jensen Jylland 1 1 0
13 Jørgen Rasmussen Jylland 1 1 0
15 Jack Fabricius Jylland 1 0 2
16 Steen Hansen Jylland 1 0 0
16 Knud Kristensen Jylland 1 0 0
16 Lars Johansen Jylland 1 0 0
16 Glen Christiansen Jylland 1 0 0
16 Harny Rasmussen Fyn 1 0 0
16 Rasmus Vemmelund Jylland 1 0 0
16 Søren Nielsen Fyn 1 0 0
23 Bruno Steensen Sjælland 0 2 1
24 Jan Jørgensen Jylland 0 2 0
25 Jan Ovesen Sjælland 0 1 1
25 Frank Pedersen Sjælland 0 1 1
25 Per Thomsen Jylland 0 1 1
25 Kurt Friis Jylland 0 1 1
29 Hans Nielsen Jylland 0 1 0
29 Henning larsen Sjælland 0 1 0
29 Kim Pedersen Fyn 0 1 0
29 Johnny Niebling Jylland 0 1 0
29 Michael Nielsen Sjælland 0 1 0
29 Rasmus Jacobsen Jylland 0 1 0
29 Thomas Micelsen Jylland 0 1 0
36 Jens Jørgen Schou Sjælland 0 0 3
37 Kent Jensen Jylland 0 0 2
37 Poul Clausen Fyn 0 0 2
39 Vagn Gad Lauridsen Jylland 0 0 1
39 Carsten Nielsen Sjælland 0 0 1
39 Ove Ravnborg Sjælland 0 0 1
39 Jørgen Knudsen Fyn 0 0 1
39 Leo Kåstrup Jylland 0 0 1
39 Kaj Meggers Jylland 0 0 1
39 Anders Jakobsen Jylland 0 0 1
46   Link