Vinder af Danmarks  store Præmieskydninger i 2004
1 Holstebro 14 Januar              
  Vinder Allan Dahl  nr. 2 Allan Obitsø 40/40 nr. 3 Brian S. Larsen 40/41        
2 Brædstrup Jagtforening 27 marts              
  Vinder Jan Jørgensen nr. 2 Allan Dahl nr. 3 Karl Andersen nr. 4 Jan Rasmussen 2x24 = 48/48    
3 Sorø jagtforening  5 april              
  Vinder Bruno Steensen nr. 2 Frank Pedersen nr. 3            
4 Ribe Jagtforening  8 april              
  Vinder Poul Clausen 31/32 nr. 2 Brun Jørgensen 31/33 nr. 3 Jack Fabricius 30/32      
5 Hjallerup 8 april              
  Vinder Karl Andersen nr. 2 Per Thomsen Nr. 3 Henrik Therkelsen 2x24 = 48/48      
6 Holstebro 9 april              
  Vinder Jens Jørgen Schou nr. 2 Karl Andersen nr. 3            
7 Gludsted jagtforening  11 april              
  Vinder Thomas Kristensen nr 2 Brian S. Larsen nr. 3 Per Thomsen nr. 4 Jan Rasmussen    
  nr. 5 Poul Clausen nr. 6 Henrik Therkelsen  6 i finalen            
8 Vejen Mose  11 april              
  Vinder Knud kristensen nr. 2 Keld Rahbek nr. 3 Allan Dahl       24/24 10 mand i finale      
9 Strandager Skydecenter  17 april   100 duers lukket          
  Vinder Brian S. Larsen 97/102 nr. 2 Bent Winther 95/100 nr. 3 Arne Larsen 94/101      
10 Bryrup -Them jagtforening  24 april              
  Vinder Karl Andersen nr. 2 Jan Jørgensen nr. 3 Jan Rasmussen nr. 4 Arne Larsen    
  nr. 5 Poul Clausen nr. 6 Thomas Kristensen     2 x 24 = 48/48          
11 Nibe & omegnsjagtforening  1 maj              
  Vinder Karl Andersen nr. Anders Jakobsen nr. 3 Per                       2 x 24 = 48/48      
12 Sæby Skydecenter nord  1 maj              
  Vinder Karl Andersen 32/32  nr. 2  Henrik Therkelsen 32/33 nr. 3          
13 Strandager Skydecenter  2 maj              
  Vinder Karl Andersen nr. 2 Harny Rasmussen nr. 3 Poul Clausen nr. 4 Verner Nielsen 2 x 24 = 48/48  
14 Assing jagtforening  7 maj              
  Vinder Brian S. Larsen nr. 2 Thomas Kristensen nr. 3 Karl Andersen nr. 4 Per Thomsen 2 x 24 = 48/48  
15 Greve jagtforening 7 maj              
  Vinder Frank Pedersen nr. 2 Bo Jensen 40/40 nr. 3 Jørgen Jørgensen 40/41        
16 Ballum jagtforening  20 maj              
  Vinder Keld Rahbek nr. 2 Karl Andersen  24/24 nr. 3 Kurt Friis 24/25        
17 Langå jagtforening  31 maj              
  Vinder Brian S. Larsen nr. 2 Thomas Kristensen nr. 3 Henrik Hansen 32/32        
18 Ida-lund jagtforening  31 maj              
  Vinder Jesper Kjep 48/49 nr. 2 Frank Pedersen 48/50 nr. 3 Claus Pedersen 48/50      
19 5 juni Karup Flugtskydningscenter  5 juni            
  Vinder Allan Obitsø nr. 2 Karl Andersen nr. 3 Harny Rasmussen nr. 4 Henrik Therkelsen 32/32    
20 Stellev jagtforening  5 juni              
  Vinder Flemming Bakkkgaard 23/24 nr. 2 Peter Hillingsø nr. 3 Karsten Møller 22/24      
21 Hvidebæk jagtforening  5 juni              
  Vinder Jesper Kjep 64/64 nr. 2 Jørgen Jørgensen 63/64 nr. 3 Bruno Steensen 62/64   2x32    
22 Skovbo jagtforening  6 juni              
  Vinder Steen Hansen nr. 2 Torben Kjep nr. 3 Jesper Kjep nr. 4 Brian S. Larsen nr. 5 Bruno Steensen 2 x 24 = 48/48
23 Skjern  12 juni              
  Allan Obitsø 24/24 nr. 2 Kenny (team yale Esbjerg) 24/24          
24 Dansk Land og Strandjagt  årsskydning i Esbjerg  12 juni          
  Vinder Allan  Dahl 40/40 nr. 2 Niels Agergaard Rasmussen 39/44 nr. 3 Bent Poulsen 38/41    
25 Hjallerup  20 juni              
  Vinder Karl Andersen 48/48 nr. 2 Henrik Therkelsen 48/49 nr. 3 Finn Christensen 48/50      
26 Tranekær -Tullebøl  20 juni              
  Vinder Allan Dahl nr. 2 Brian S. Larsen nr. 3 Poul Clausen nr. 4 Ulrik Møllerman      
27 Hedehusene Fløng  20 juni              
  Vinder Jørgen Jørgensen nr. 2 Jesper Kjep 48/48 nr. 3 Jørgen Olsen 47/48        
28 Lund   27 juni              
  Vinder Keld Rahbek nr. 2 Henrik Hansen nr. 3 Brian S. Larsen nr. 4 Allan Dahl nr. 5 Karl Andersen  2 x 24 = 48/48
29 DM. Ålborg  4 juli              
  Vinder Jan Jørgensen 118/120  nr. 2 Allan Dahl 118/122 nr. 3 Bent Hansen 118/123       
30 Niløse jagtforening  10 juli              
  Vinder Jesper Kjep nr. 2 Bruno Steensen nr. 3 Brian S. Larsen nr. 4 Harny Rasmussen  2 x 24 = 48/48  
31 København  24 juli              
  Vinder Jørgen Jørgensen nr. 2 Jesper Hansen nr. 3 Michael Nielsen 10 mand skød om      
32 Herning Danmarks jægerforbund  25 juli            
  Vinder Karl Andersen 40/40 nr. 2 Flemming Bakkegaard 40/41 nr. 3 Ole Jensen 40/41      
33 Flejsborg skydecenter  31 juli              
  Vinder Karl Andersen 48/48 nr. 2 Anders Jakobsen 48/49 nr. 3 Bjarne Andersen 48/49      
34 Vordingborg skydecenter  7 august              
  Vinder Jørgen Olsen nr. 2 Keld Rahbek nr. 3 Claus Pedersen   2 x 24 = 48/48      
35 Glumsø  14 august              
  Vinder Jesper Kjep nr. 2 Frank Pedersen nr. 3 48/48 Bjarne Jensen nr. 4 Jan Ovesen 46/48  2 x 24 = 48/48  
36 Sandved  15 august              
  Vinder Frank Pedersen 114/124  nr. 2 Ole Jensen 113/125 nr. 3 Claus Petersen 112/125    
37 Herning Guntex  21 august  48 duers lukket            
  Vinder Flemming Bakkegaard 48/49 nr. 2 Henrik Kristensen nr. 3 Arne Larsen 47/49      
38 Herning Guntex  22 august 96 duers lukket + finale 24          
  Vinder Flemming Bakkegaard  119/123 nr. 2 Jens Ole Mathiasen 117/124  nr. 3 Flemming Nielsen 116/126  
            nr. 4 Jesper Kjep 116/127  nr. 5 Jack Fabricius 115/123  nr. 6 Tommy O. Jensen 115/126    
39 Køre - Herfølge  29 august              
  Vinder Bruno Steensen nr. 2 Brian S. Larsen nr. 3 Jan Ovesen nr. 4 Jørgen Jørgensen 2 x 24 = 48/48  
41 Esbjerg GRAN PRIX  12 september              
  Vinder Lars Johansen nr. 2 Jens Jørgen Schou nr. 3 Peter Edlefsen        
42 Højderykkens Skydecenter  18 September            
  Vinder Keld Rahbek nr. 2 Flemming Bakkegaard nr. 3 Karl Andersen nr. 4 Svend Åge Lauritsen    
            nr. 4 Allan Obitsø nr. 6 Brian S. Larsen 2 x 24 = 48/48          
43 Tranekær - Tullebøl  19 september              
  Vinder Brian S. Larsen nr. 2 Karl Andersen nr. 3 Allan Obitsø nr. 4 Arne Larsen 2 x 24 = 48/48    
44 Grindsted  25 september 96 duers lukket            
  Vinder Flemming Bakkegaard 94/97 nr. 2 Allan Andersen 94/98 nr. 3 Mogens Møller 94/101    
      Rangliste over dem der vinder præmieskydninger  i Danmark 2004
Nr. Navn Landsdel 1 plads 2 plads 3 plads
1 Karl Andersen Jylland 8 4 3
2 Brian S. Larsen Fyn 4 3 3
3 Flemming Bakkegaard Jylland 4 2 0
4 Jesper Kjep Sjælland 4 1 1
5 Keld Rahbek Jylland 3 2 0
6 Allan Dahl Fyn 3 2 0
7 Frank Pedersen Sjælland 2 3 0
8 Bruno Steensen Sjælland 2 1 1
8 Allan Obitsø Jylland 2 1 1
10 Jørgen Jørgensen Sjælland 2 0 1
11 Jan Jørgensen Jylland 2 1 0
12 Thomas Kristensen Jylland 1 2 0
13 Jørgen Olsen Sjælland 1 0 3
14 Jens Jørgen Schou Sjælland 1 1 0
15 Poul Clausen Fyn 1 0 2
16 Steen Hansen Sjælland 1 0 0
16 Knud Kristensen Jylland 1 0 0
16 Lars Johansen Jylland 1 0 0
19 Henrik Therkelsen Jylland 0 2 1
20 Anders Jakobsen Jylland 0 2  
21 Henrik Hansen Jylland 0 1 1
21 Per Thomsen Jylland 0 1 1
21 Ole Jensen Sjælland 0 1 1
21 Harny Rasmussen Fyn 0 1 1
25 Bo Jensen Sjælland 0 1 0
25 Torben Kjep Sjælland 0 1 0
25 Jesper Hansen Sjælland 0 1 0
25 Henrik Kristensen Jylland 0 1 0
25 Jens Ole Mathiasen Jylland 0 1 0
25 Brun Jørgensen Sjælland 0 1 0
25 Niels Rasmussen Fyn 0 1 0
25 Bent Winther Fyn 0 1 0
25 Peter Hillingsø Jylland 0 1 0
25 Asllan Andersen Jylland 0 1 0
25 Kenny Jylland 0 1 0
36 Claus Pedersen Sjælland 0 0 2
36 Karsten Møller Jylland 0 0 2
36 Arne Larsen Fyn 0 0 2
39 Jack Fabricius Jylland 0 0 1
39 Jan Rasmussen Jylland 0 0 1
39 Kurt Friis Jylland 0 0 1
39 Finn Christensen Jylland 0 0 1
39 Bent Hansen Jylland 0 0 1
39 Michael Nielsen Jylland 0 0 1
39 Bjarne Andersen Jylland 0 0 1
39 Bjarne Jensen Sjælland 0 0 1
39 Flemming Nielsen Jylland 0 0 1
39 Jan Ovesen Sjælland 0 0 1
39 Peter Edlefsen Fyn 0 0 1
39 Mogens Møller Jylland 0 0 1
39 Tommy O. Jensen Jylland 0 0 1
I alt 52 Skytter er noteret