Vinder af Danmarks største præmieskydninger i 2007
Forening Bane Landsdel Dato I FINALE Om skydning
Skjern Jagtforening Skjern åben  2 x 24 duer Jylland 17-mar
Vinder  Keld Rahbek Nr. 2 Allan Obitsø Nr.3 Kim Velbæk   6 stk.
Ølgod Jagtforening Ølgod åben 24 duer Jylland 31-mar
Vinder Allan Obitsø Nr. 2 Brian Pedersen Nr. 3 Allan Krintel  
Ribe jagtforening Ribe åben 24 duer Jylland 05-apr
Vinder Jens Brun Nr. 2 Keld Rahbek Henrik Hansen  
Holsrebro Strandjagt Holstebro   Åben 40 duer Jylland 07-apr
Vinder Allan Obitsø Nr. 2 Karl Kristian Andersen Nr. 3 Lindy Yde  
Holsrebro Strandjagt Holstebro   lukket 96 duer Jylland 07-apr
Vinder Allan Krintel Nr. 2 Brian S. Larsen Nr. 3 Tommy Sørensen   5 stk
Gludsted Jagtforening Gludsted åben 80 duer Jylland 05-apr 5 stk.
Vinder Allan Obitsø Nr. 2 Poul Clausen NR. 3 Jan Jørgensen  
Vejen Jagtforening Vejen åben 24 duer Jylland 05-apr
Vinder Henrik Hansen Nr. 2 Keld Rahbek Nr. 3  Allan Krintel  
Idalund   Sjælland 09-apr
Vinder Jørn Olsen Nr. 2 Rene Mortensen    
Grindsted Jagtforening Grindsted 2 x 24 duer Jylland 14-apr
Vinder Allan Dahl nr. 2 Allan Krintel Nr. 3 Henrik Hansen   5 stk
Greve Jagtforening Gerve 2 x 24 Sjælland 14-apr
Vinder Bruno Steensen Nr. 2 Jørgen Jørgensen Nr. 3 Martin Poulsen  
Bryrup-Them jagtforening Bryrup-Them  2 x 24 Jylland 21-apr
Vinder Allan Dahl Nr. 2 Poul Clausen Nr. 3 Allan Obitsø   9 stk
Nibe Jagtforening Nibe  2 x 24 Jylland 28-apr  
Vinder Allan Krintel Karl Andersen Allan Obitsø    
Strandager skydecenter Strandager 2 x 24 Fyn 29-apr 8 stk
Vinder Allan Dahl Nr. 2 Harny Rasmussen Nr. 3 Brian S. Larsen    
Assing Jagtforening Assing 2 x 24 Jylland 04-maj 8 stk
Vinder Henrik Therkildsen Nr. 2 Brian S. Larsen Nr. 3 Poul Clausen    
Ballum Jagtforning Ballum 24 Jylland 17-maj  
Vinder Kaj Megges Nr. 2 Keld Rahbek Nr. 3 Allan Krintel    
Brande Jagtforening Brande Gamekeeper Jylland    
Vinder Rasmus Bjerregård Nr. 2 Ivan Mølgård Nr. 3 Jes p. Andersen   GAMEKEEPER
Strellev-Lyne Jagtforening Strellev -Lynge 24 Jylland    
Vinder Allan Krintel Nr. 2 Kaj Olesen Nr. 3 Karsen Holm    
Langå Jagtforening Langå 32  Jylland 28-maj 5 stk
Vinder Harny Rasmussen Nr. 2 Allan Obitsø  Nr. 3 Brian S. Larsen    
Idalund   Sjælland 28-maj
Vinder Jørn Olsen Nr. 2 Karsten Nielsen Nr. 3 Frank Pedersen  
Skovbo Jagtforening   Sjælland 09-jun 5 stk
Vinder Jørn Olsen Nr. 2 Morten Larsen Nr.3 Jørgen Jørgensen    
Tiset   Jylland 09-jun 8 stk
Vinder Ivar Møllergård Nr. 2 Keld Rahbek Nr. 3 Allan Krintel    
Vesthimmerlands   Jylland 16-jun  
Vinder Allan Obitsø Nr. 2 Ivan Mølgård Nr. 3 Allan Krintel    
Sdr. Omme Jagtforening Sdr. omme 24 Jylland 16-jun  
Vinder Jørn Petersen Nr. 2 Mogens Møller Nr. 3 Benny Lorentzen    
Vordingborg 24 + 24 Sjælland 17-jun 9 stk
Vinder Jørgen Jørgensen Nr. 2 Per Vestergård Nr. 3 Jørn Olsen    
DM Hjallerup Hjallerup 40+40+40 Jylland 30-jun
Vinder Per Vestergård Nr. 2 Ivan Mølgård Nr. 3 Thomas Kristensen  
Niløse  Niløse 24x24 Sjælland 07-jul
Vinder Jesper Kjep Nr.  Kristian Nr. 3 Allan Krintel  
Jægerforbundet års Herning 40 Jylland  
Vinder Morten Larsen Nr. 2 Hans J. Nissen Nr. 3 Jens Ole Mathiesen  
Vemb Vemb jagtforening Jylland 04-aug
Vinder Allan Obitsø Nr. 2 Allan Krintel Nr. 3 ?  
Østfalster   Sjælland 05-aug
Vinder Jørn Olsen Nr. 2 ? Nr. 3 Frank Pedersen  
Ballum Jagtf. Ballum Jylland 11-aug
Vinder Per Vestergaard Nr. Karl Andersen Nr. 3 Allan Dahl  
Tinglev Jagt Tinglev 24 + 24 Jylland 18-aug
Vinder Jesper Kjep Nr. 2 Kim Velbæk Nr. 3 ?  
Guntex Herning 24 + 24 Jylland 18-aug
Vinder Jens J. Schou Nr. 2 Thomas Kristensen Nr. 3 Jan Rasmussen  
Guntex Herning 24 +24 + 24 + 24 Jylland 19-aug
Vinder Rasmus Jacobsen Nr. 2 Frank Pedersen Nr.3 Carsten Jørgensen  
 
    Jylland  
       
    Jylland  
       
Højderyggen 24 + 24 Jylland 09-sep
Vinder Allan Obitsø Nr. 2 Allan Krintel Nr. 3 Thomas Kristensen  
Krogager 40+40+40 Jylland 16-sep
Vinder Prian Pedersen Nr. 2 Ulrik Ibsen Nr. 3 Keld Rahbek  
Grindsted 24+24 Jylland 22-sep
Vinder Tommy Broch Nr. 2 Allan Obitsø    
Moesø 24+24 Jylland 31- sep
Vinder Keld Rahbek Nr. 2 Lindy Yde Nr. 3 Allan Obitsø  
Nr. Navn Fra Landsdel 1 plads 2 plads 3 plads
1 Allan Obitsø Jylland 6 3 3
2 Jørn Olsen Sjælland 4   1
3 Allan Krintel Jylland 3 3 6
4 Allan Dahl Fyn 3   1
5 Keld Rahbek Jylland 2 4 1
6 Per Vestergård Sjælland 2 1  
7 Jesper Kjep Sjælland 2    
8 Ivar Mølgaard Jylland 1 2  
9 Harny Rasmussen Fyn 1 1  
9 Brian Pedersen Jylland 1 1  
11 Henrik Hansen Jylland 1   2
12 Jørgensen Jørgensen Sjælland 1   1
13 Jens Brun Jylland 1    
13 Tommy Broch Jylland 1    
13 Kaj Megges Jylland 1    
13 Henrik Therkildsen Jylland 1    
13 Bruno Steensen Sjælland 1    
13 Jørn Petersen Jylland 1    
13 Rasmus Jakobsen Jylland 1    
13 Jens Jørgen Schou Sjælland 1    
13 Morten Larsen Sjælland 1    
13 Rasmus Bjerregård Jylland 1    
22 Karl Kristian Andersen Jylland   3  
23 Brian S. Larsen Fyn   2 2
24 Poul Clausen Fyn   2 1
24 Frank Pedersen Sjælland   1 2
24 Thomas Kristensen Jylland   1 2
27 Kim Velbæk Jylland   1 1
27 Lindy Yde Jylland   1 1
29 Ulrik Ibsen Jylland   1  
29 Rene Mortensen Sjælland   1  
29 Karsten Nielsen Sjælland   1  
29 Mogens Møller Jylland   1  
29 Morten Larsen Sjælland   1  
29 Kaj Olesen Jylland   1  
29 Ivan Mølgård Jylland   1  
36 Tommy Sørensen Jylland     1
36 Jørgen Jørgensen Sjælland     1
36 Jan Jørgensen Jylland     1
36 Martin Poulsen Sjælland     1
36 Karsten Holm Jylland     1
36 Jes P. Andersen Jylland     1
36 Benny Lorentzen Jylland     1
36 Carsten Jørgensen Jylland     1
36 Jan Rasmussen Jylland     1
44