DANMARKS PRÆMIESKYDNINGS SIDE

VINDER I JAGTSKYDNING

2014

 
             
Lukket og Åben klasse minimum 1 plads 1.500          
               
 Dato Forenings - bane  Vinder  Nr. 2  Nr. 3  Nr. 4    Resultater
04-01- Stoholm Hans Nielsen Ivan Mølgaard Kim Holst      
26-01 Rosenholm Ivan Mølgaard Bent Jensen Karl Kristian Andersen      
? Vamdrup Flemming Bakkegaard Johannes Rohde Kim Hansen     69/73
  Vamdrup Ivan Mølgaard Christian Kruse Peter Terkelsen      
05-04 Ølgod Ivan Mølgaard Lars Jespersen Peter Terkelsen      
05-04 Limfjorden Christian Kruse Hans Nielsen Torben Dalgaard     48/48
17-04 Hjallerup Hans Nielsen Henrik Therkelsen Michael Chemnitz      
17-04 Ribe Brian Pedersen Jørn Olsen Peter Terkelsen     93/96
19-04 Holstebro Allan O. Kristensen Jørn Olsen Tommy Hansen     95/96
19-04 Holstebro Jørn Olsen Brian Pedersen Peter Kolding     80/80
21-04 Vejen Tommy Broch Lars Jespersen Christian Kruse      
21-04 Gludsted Allan O. Kristensen Hans Nielsen       48/48
10-05 Strandager Allan Dahl Arne Larsen Ivan Mølgaard Poul Clausen    
11-05 strandager Torben Broløs Søren Larsen Ivan mølgaard      
16-05 Asssing Peter Terkelsen Ivan Mølgaard Brian Pedersen Peter Kolding    
08-06 Vemb Peter Terkelsen Ivan Mølgaard Per Hansen      
  Kroager Peter Terkelsen Ivan Mølgaard Tommy Broch      
  Ansager Brian Pedersen Tommy Broch Lars Jespersen      
15-06 Tranekær Poul Clausen Harny Rasmussen Peter Terkelsen      
  Strellev Ivan Mølgaard Peter Terkelsen Lars Jespersen      
14-06 Sdr. Vissing      ?          
  Strandager Allan Dahl          
05-07 Hedehusene Fløng  DM Steen Hansen DM mester Jesper Kjep Jacob Hølmkær      
12-07 Nileløse Peter Terkelsen          
27-7 Msk Årsskydning Frank Pedersen Allan Obitsø Kristensen Brian Pedersen      
               
               
               
Nr Navn klub 1 plads 2 plads 3 plads 4 plads 5 plads
1 Ivan Mølgaard Mors 4 2 2    
2 Peter Terkelsen Esbjerg 4 1 4    
3 Hans Nielsen Flejsborg 2 2      
4 Brian Pedersen Grindsted 2 1 2    
5 Allan O. Kristensen MSK 2 1      
6 Allan Dahl Strandager 2        
7 Jørn Olsen KFK 1 2      
8 Christian Kruse KFK 1 1 1    
9 Tommy Broch Ansager 1 1      
10 Frank Pedersen KFK 1        
10 Poul Clausen FFF 1        
10 Steen Hansen Roskilde 1        
10 Flemming Bakkegaard Fredericia 1        
10 Torben Broløs hedehusene 1        
15 Lars Jespersen Skjern   2 2    
16 Søren Larsen Esbjerg   1      
16 Arne Larsen FFF   1      
16 Harny Rasmussen Strandager   1      
16 Harny Rasmussen Strandager   1      
16 Jesper Kjep Hedehusene   1      
16 Johanes Rode Lund   1      
22 Peter Kolding Ansager     2    
22 Tommy Hansen Holstebro     1    
22 Karl Kristian Andersen Flejsborg     1    
22 Kim Holst Sevel     1    
22 Kim Hansen Sevel     1    
22 Torben Dalgaard Sevel     1    
22 Jacob Højkær Sevel     1    
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               

 

 

 

 

 

 

 

30-07-2014